28. února 2019, privátní párty kurzy vaření se špičkovým vinným párováním s Mirkem Kalinou & Vítem Hepnarem, P1


“Už staří Řekové znali jídla, která vyvolávala erotické vášně. Řecká bohyně Afrodita uměla připravit nápoj lásky, jenž dávala vypít svým milencům, aby je přivedla k milostnému šílenství.

Srdečně Vás zvu na jedinečné kurzy vaření se šéfkuchařem a sommeliérem, kteří se řadí mezi uznávanou elitu české gastronomie. S Mirkem Kalinou si užijete vaření, naučíte se jeho tajné tipy, s Vítem Hepnarem vyladíte dokonalou chuť jídla s vybranými víny, spárujete vína k Vašemu menu, a to jak doplňková, tak kontrastní vína.

Mirek Kalina, mistr kuchař
“Mám rád jednoduchost a kladu důraz na detail”, říká Mirek, kterého nejspíš znáte z ve své době nejsledovanějšího pořadu TV Nova – MasterChef Česko. Zakladatel moderní české kuchyně se inspiruje i ve francouzské a rakouské kuchyni. “Základem je kvalitní surovina, pokud možno lokální, a k tomu ještě nějaká malá vychytávka, o kterou se s vámi velmi rád podělím”, slibuje Kalina, spolumajitel prestižních pražských restaurací Kalina Anežka, Kalina Kampa. Mirek pracoval ve špičkových českých i světových restauracích, včetně legendární tříhvězdy Michelin Les Prés d’Eugenie se zakladatelem francouzské nové kuchyně Michelem Guerardem.

Vít Hepnar, mistr sommelier
“Vinné párování s jídlem není o tom, k jaké surovině vybíráte víno, ale záleží, jak pokrm připravujete”, tvrdí špičkový znalec Vít Hepnar. S Mirkem Kalinou založil gourmet restauraci Kalina cuisine & vins, získal mnohá mezinárodní prvenství v mezinárodních soutěžích, je partnerem dovozní společnosti vybraných francouzských vín Gourmet Services. S Vítem objevíte, která vína se hodí ke kterým receptům, abyste pozvedli vámi připravený pokrm na vašem stole. Vyzkoušíte shodné i kontrastní párování, identifikujete základní chutě, budete degustovat na slepo. Vít je velký gurmán, vínu opravdu rozumí, miluje ho a svoje zkušenosti rád předává dál.


V čem je kuchařská.párty jedinečná?

Šéfkuchař i sommeliér patří mezi nejlepší odborníky v české gastronomii. V jejich tandemu se naučíte uvařit lákavé menu, párovat vína a jídla, vytvoříte si vlastní styl párování. Jaké víno se vám k čemu hodí, jaké další ještě nebo naopak, co ideálně uvařit k vašim oblíbeným vínům? Dostanete tip, které evropské restaurace (a rozhodně nejen ty s michelinskou hvězdou) stojí za to navštívit a proč. Vy i vaši přátelé si z kurzu odnesete certifikát mistra kuchaře, nové praktické dovednosti, spoustu společných zážitků a pokaždé ještě dokonalejší chuťové pohárky, a mlsnější jazyky, které je třeba často trénovat.


AFRODIZIAKÁLNÍ MENU na únor 2019

krevetový koktejl s avokádem
víno: Champagne Bergeronneau-Marion brut Rosé

artičoky à la Barigoule
víno: Côtes du Rhône Villages 2017 Les Cassagnes de la Nerthe

steak z hovězí svíčkové s lanýžovým máslem a jarní zeleninou
víno: Cahors Clos de Triguedina 2014 Jean-Luc Baldès

ananas s teplou čokoládou a vanilkovou zmrzlinou
Porto Royal Oporto 10 y.o.

nápoj lásky po celou dobu vaření
Můžeme na akci dodat recept na přírodní viagru – fenyklový zázrak na posílení libida.
 


Jak to funguje?

–  vyberte si termín (aktuálně 28. února 2019 16-20 hod nebo další termíny 3. 4. steaky, 23. 5. chřest, 5. 6. drůbež, 18.  9. ryby, 1. 10. houby, 5. 11. Martinská husa, 3. 12. zvěřina)
–  vytiskneme osobní pozvánky pro Vaše hosty, které můžeme i rozeslat
–  pokud si objednáte celý kurz pro sebe, doladíme menu podle vašich chutí
–  kuchařská párty se také může odehrát u Vás doma
–  užijete si společné tvoření, špičkové jídlo i víno, vaše přání sdělíte nám a o nic se nestaráte

Dotazy a objednávky:
725 857 031, akce@czechbusinessclub.cz


Místo
showroom Miele, Ke Štvanici 3, Praha 8, Karlín – naproti hotelu Hilton
Parkování v Miele nebo u Hiltonu

Cena bez DPH: 5 900 Kč / osobu
Zahrnuje vytištěné osobní pozvánky pro Vaše hosty, nejlepší dostupné suroviny, recepty,0,5 l vybraného vína / os, vodu, kávu. Další víno lze dokoupit na místě za zvýhodněnou cenu. Certifikát. Kurz se uskuteční při minimálním počtu 8 osob.
Pokud si přejete rezervovat celý kurz pro svoji skupinu, rádi Vám připravíme nabídku na míru. Váš termín s námi, prosím, dohodněte individuálně. Maximálně  20 osob.


cbcTip
Otakar ŠVEC: futuristická socha MOTOCYKLISTA – Sluneční paprsek. Slavná bronzová socha vytvořená v roce 1924, existuje jen několik málo předválečných odlitků menší velikosti (cca 29 x 52 cm) autorizovaných Otakarem Švecem.
Domluvte si návštěvu a prohlídku slavného exponátu, kterou Vás ráda osobně provedu. Romana Šedá, tel. +420 602 215 028


DO DIÁŘŮ

24. – 27. ledna 2019, Expedice FINSKO – arctic rallye, driving academy, ledový hotel, Santa Claus
1. února 2019 18:00, Taneční lekce s Romanou Motlovou – předplesová opakovačka, Pařížská 18, P1
2. února 2019,
Český ples 2019 – Obecní dům, P1
28. února 16:00,
Kurz vaření a párování vína, Mirek Kalina & Vít Hepnar, Afrodiziakální valentýnské menu
19. března 17:00, Marta Nováková – ministryně MPO, nestranička za ANO – Pařížská 18, P1 (nový termín!)
březen 2019, Sparta v play-off, utkání hokejové play-off extraligy – skybox O2 aréna
26. – 30. března 2019, Burgundsko – víno a sbírání lanýžů – Chablis, Cote d’Or, Cote de Nuits – Francie, letecky


členové a partneři Czech Business Clubu